Odnowa w Duchu Świętym
przy parafii M.B. Królowej Aniołów w Warszawie 

„Odnowa w Duchu będzie prawdziwa i da Kościołowi prawdziwą płodność nie przez to, że wzbudzi nadzwyczajne dary i charyzmaty, lecz przez to, że na zwykłych ścieżkach życia doprowadzi jak najwięcej wiernych do cierpliwego, pokornego i wytrwałego wysiłku, by coraz lepiej poznać tajemnicę Chrystusa i świadczyć o niej”

Jan Paweł II (Adhortacja Apostolska Catechesi Tradendae -1979)

Czytaj więcej...

Zmartywychwstał Pan !

Zdjęcie Jezusa Zmartwychwstałego wśród kobiet

”Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?
 Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. [Łk 24,06]

Zmartwychwstał Pan, zmartwychwstał Prawdziwie!

To wspaniała nowina, która dzisiaj przenika wszelkie stworzenie. Radujmy się i my.

Moc najserdeczniejszych życzeń zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy a przede wszystkim wielu łask płynących ze Zmartwychwstałego Pana życzy Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Michael"

 

Msza Święta wotywna o Duchu Świętym

Co miesiąc (patrz: plan spotkań) w jeden wtorek miesiąca o 19.00 spotykamy się w Kaplicy Aniołów przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie na Eucharystii o Duchu Świetym. Msze te majach charakter Mszy wotywnej wg. formularza o Duchu Świętym.  

Ten typ nabożeństwa można określić jako całkowicie „czysty” pod względem liturgicznym i duszpasterskim, ponieważ nie wnosi żadnej nowej treści czy nowości, lecz jest drogą do odkrycia działania Ducha Świętego we własnym życiu, a nade wszystko we wspólnocie modlącej poprzez Eucharystię. Duch Święty wnosi dar pogłębienia ducha Eucharystii i to w odniesieniu do kapłanów, jak i wiernych, cementując ich wspólnotę. Jest to okazja, by spotykać się na modlitwie w intencji trudnych spraw, czy też wypracowania wspólnych rozwiązań także pomiędzy kapłanami pracującymi w parafii a wiernymi.

Datę najbliższej Mszy znajdziecie w zakładce Spotkania modlitewne. Kościół Matki Bożej Królowej Aniołów - dojazd 

Więcej o Mszy wotywnej: tutaj

Modlitwa wstawiennicza

Modlitwa wstawiennicza - zdjęcie

Bóg jest Miłością, w Jego planach jest tylko Twoje szczęście! Niestety poprzez nasze własne wybory, wybory pokoleń przeszłych, zło, choroby i grzech przesłoniło ludzkim oczom miłość Bożą. Modlitwa wstawiennicza jest realizowana w naszej Wspólnocie na dwa sposoby.
  • Modlitwa wewnątrz grupki modlitewnej w intencjach zgłoszonych za pomocą formularza: Zgłoś intencję
  • Modlitwa bezpośrednia nad bratem/siostrą w każdy piątek tygodnia, w którym odprawiana jest Msza z modlitwą o uzdrowienie. Zainteresowani moga zgłaszać chęć poprzez formularz zgłoszeniowy: Modlitwa wstawiennicza
Doświadcz mocy Boga! Bądź uzdrowiony i uwolniony!
Zapraszamy Ciebie do wspólnej modlitwy wstawienniczej!
"Mówię ci, wstań!" (Łk 5,24)

Żyć w Duchu Świętym

Żyć w Duchu Świętym

"Wiatr wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża" (J 3,8). W języku greckim słowo pneuma oznacza i wiatr i ducha, także Ducha Świętego. Stąd w tłumaczeniu Jakuba Wujka "Duch tchnie, kędy chce" - spiritus flat, ubi volet.

Czytaj więcej...

Zesłanie Ducha Świętego

Duch Swiety

DUCH ŚWIĘTY - kim jest, jak Go pragnąć i jak być gotowym przyjąć Go wraz z Jego Darami?
 W związku ze zbliżającym się Świętem Zesłania Ducha Świętego przypadającym w przyszłą niedzielę 8 czerwca przygotowaliśmy dla Was zbiór kilku katechez dostępnych w internecie, które mogą pomóc przygotować się do jego pełnego przeżycia i zrozumienia Kim jest  ta najmniej znana Osoba Trójcy Świętej i jak Jej doświadczyć w naszym życiu?

Czytaj więcej...

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

W dniach 30.09 - 02.12.2014 na terenie naszej Parafii przy współudziale naszej Wspólnoty odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w systemie seminaryjnym. Spotkania odbywały się wieczorem raz w tygodniu.

REO są propozycją dla Ciebie, jeśli:
• w swoim życiu przeżywasz tęsknotę za Bogiem,
• wydaje Ci się, że Go nie znasz lub znasz za mało,
• straciłeś sens swojego życia lub pogubiłeś się w życiu.

Program rekolekcji  

Galeria zdjęć z uroczystości zakończenia REO 

Homilia Proboszcza Rafała Kamińskiego wygłoszona podczas Mszy Świętej kończącej REO 2014 - 02.12.2014  [6,7MB]

Czytaj więcej...

Jubileusz 25 lat Wspólnoty Michael na Bemowie

Szesnastego lutego  A.D 2019 bemowska wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Michael” obchodziła 25. lecie swojego powstania. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą o 16:00 w Kaplicy Aniołów. Głównym celebransem był ks. Andrzej Grefkowicz – Koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Warszawskiej. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Surma CSMA – jeden z pierwszych Opiekunów wspólnoty (lata: 1996 – 1998 oraz 2001 – 2003). Towarzyszył nam również nasz aktualny Opiekun. – ks. Wojciech Szymański CSMA. 

(Po kliknieciu na napis YouTube można film obejrzeć na calym ekranie)

Czytaj więcej...

20 lat Wspólnoty "Michael" na Bemowie

Logo Michael

   W 2014 roku minęło 20 lat od chwili, gdy Ksiądz Krzysztof Pelc wraz z grupką parafian w dniu 17 lutego 1994 roku założyli Wspólnotę MICHAEL.
W związku z powyższym w dniu 15 lutego 2014 w kaplicy Aniołów została odprawiona uroczysta Msza Święta celebrowana przez naszego Proboszcza ks.Rafała Kamińskiego i współcelebrowana przez księży Krzysztofa Pelca (obecny opiekun wspólnoty) i Krzysztofa Surmę (były opiekun) w intencji dziękczynienia za 20 lat istnienia. Po Mszy i krótkiej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sali Widowiskowo-Teatralnej im. Biskupa Jana Chrapka pod Kościołem odbyła się wspólnotowa Agapa połączona ze wspomnieniami i programem artystycznym.
Ten wspaniały czas był doskonałą sposobnością do wspólnych wspomnień, śpiewów, tańców oraz modlitwy z udziałem wspólnot Odnowy z Archidiecezji Warszawskiej oraz przedstawicieli innych wspólnot naszej parafii.

 

 homilia ks. Proboszcza Rafała Kamińskiego 

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"