Artykuły

Dobra książka

Drukuj

 

Uczcie się kochać

Prawdziwa, piękna miłość niestety nie spada z nieba, ale jest osiągnięciem ludzi. Jan Paweł II, przyglądając się młodym, nie bez powodu mówił: „Uczcie się kochać”.

Wanda Półtawska od kilkudziesięciu lat pomaga młodym ludziom, małżeństwom oraz całym rodzinom osiągnąć szczęśliwe życie. Prosto i konkretnie radzi i pokazuje, jak osiągnąć prawdziwą miłość, jak postępować, aby być gotowym na jej przyjęcie, i co zrobić, jeśli nie jesteśmy pewni swoich uczuć.

Autorka po raz kolejny przybliża czytelnikom chrześcijańskie nauczanie na temat płciowości, ról mężczyzny i kobiety, a także odpowiedzialnego rodzicielstwa. Wszystkie zagadnienia przedstawione w książce są zakorzenione w nauczaniu św. Jana Pawła II. Nadrzędną wartością tej pozycji jest jej konwencja. Powstała nie jako dzieło naukowe, ale jest zapisem rekolekcji wygłoszonych do członków ruchu Domowego Kościoła. Tematyka została wcześniej przedyskutowana, a co za tym idzie stała się odpowiedzą na rzeczywiste pytania małżonków i rodziców związane z ich aktualnymi problemami.

Człowiek ma wymagać – ale od siebie, a nie od drugiego. Wymagania od drugiego człowieka zawsze kończą się fiaskiem, bo nikt nie ma mocy nad drugim człowiekiem. Natomiast każdy może zmienić siebie - Wanda Półtawska

Niniejsza książka to echo nauczania św. Jana Pawła II. Prawda zawarta w tej książce jest nam dana i zadana. Czerpmy z niej ten skarb i dzielmy się nim z innymi. Uczmy się kochać!

Aneta i Wojciech Niźnikowscy

Cena w księgarni internetowej: 19,95 PLN - zakup

  

Oczami Jezusa - wydanie zebrane

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, jakie trzeba by napisać (J 21, 25).

Ta książka to zbiór historii o tym, jak Jezus wędrował wraz z uczniami do Jerozolimy. Daje nam obraz szczegółów ich codziennego życia. Podczas podróży Jezus dotyka serc, duszy i myśli wszystkich, z którymi rozmawia. Czyniąc to, wielokrotnie objawia swoją Boskość.

Gdy czytałem tę książkę, czułem, że zdobywam wiedzę o uczuciach i myślach Jezusa, który żył niegdyś jako człowiek podobny do nas. Jego radości, smutki, Jego jedność z Ojcem oświecała Jego Boska mądrość i Jego ludzka wiedza. 

"Polecam tę książkę każdemu, kto chce poznać Jezusa bardziej osobiście, kochać Go goręcej i lepiej naśladować."

z przedmowy o. Richarda McSorleya SJ

"Jestem pod wielkim wrażeniem książki Oczami Jezusa."

o. Robert De Grandis SSJ

Cykl Carvera Alana Amesa Oczami Jezusa to zbiór opowieści o życiu Jezusa spisany na podstawie prywatnych objawień autora, przypominających wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich czy św. Brigidy Szwedzkiej. Są to opowieści wyjątkowe, bowiem ich narratorem jest sam Jezus, a wszystkie wydarzenia obserwujemy Jego oczami. 

O zgodności książki z nauką Kościoła świadczy imprimatur udzielone przez katolickiego biskupa Percivala Fernandeza.

Cena w księgarni internetowej: 34,90 PLN -  zakup 

Upili się młodym winem

"Upili się młodym winem" - to pierwsza monografia poświęcona początkom Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.
Jej autorzy Małgorzata i Marek Nowiccy opisują wiele nieznanych dotąd wydarzeń z lat 70. – powstawanie pierwszych grup modlitewnych, spektakularne nawrócenia. Książka ta jest częścią projektu, w ramach którego także zostanie przygotowanych 10 filmów dokumentalnych.
Jak podkreślają autorzy, publikacja może okazać się przyczynkiem do powstania biografii osób, które otwierały Kościół w Polsce na Odnowę w Duchu Świętym. Opisują w niej szczegółowo okoliczności przeżycia chrztu w Duchu Świętym przez ks. Mariana Piątkowskiego (w Rzymie w 1975) i przez ks. Bronisława Dembowskiego (w Chicago w 1976 r.).Autorzy opisują niezwykłą rolę, jaką w początkach Odnowy w Duchu Świętym w Polsce odegrał ks. prof. Stanisław Nagy z KUL-u oraz kardynał Karol Wojtyła. Po raz pierwszy w tym kontekście cytowana jest nieznana dotąd wypowiedź kard. Wojtyły z 1977 z rekolekcji ewangelizacyjnych w kościele św. Szczepana w Krakowie. Książka zawiera też barwne opisy pierwszych liderów Odnowy w Duchu Świętym, tak duchownych jak i świeckich: ks. Andrzeja Grefkowicza, ks. Adama Schulza, ks. Józefa Kozłowskiego, Stanisławy Kurzei, Andrzeja Sionka, Ryszarda Mortki i Waldemara Tyszko.

Cena w księgarni internetowej: 39,00 PLN -  zakup 

Jezus żyje

Pozycja Jezus żyje należy do ścisłej czołówki bestsellerów światowych. W ciągu zaledwie kilku lat przetłumaczono ją na 16 języków, sprzedano ponad 1 mln. egzemplarzy, a jej popyt nie maleje. Książka zawdzięcza to nie tylko nazwisku autora - ojca Emilieno Tardifa, Misjonarza Najświętszego Serca Pana Jezusa, znanego na pięciu kontynentach, lecz także, a może przede wszystkim, charyzmatowi zawartemu w jej niecodziennej treści. Książka ta otwiera zamknięte, zagubione, samotne serca, przynosi ukojenie, pozwalając odkryć i zanurzyć się w nieprzebranej miłości Bożej i niesie radość poprzez poznanie Dobrej Nowiny, że Jezus żyje!

Książka ta jest należy do 10-cio częściowej serii materiałów do Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.

Cena w księgarniach internetowych: 16 PLN -  zakup 

Z grzechu do wolności

Książka Z grzechu do wolności przynosi nadzieję. Jej głównym bohaterem jest Jezus Chrystus, działający w mocy Ducha Świętego. Nie narodziła się za biurkiem ani w centrum badawczym, ale na pełnych przygód szlakach Ducha Świętego, który zawsze zaskakuje swą pomysłowością. Po przeczytaniu tych zdumiewających historii, nasuwa się stwierdzenie, że istnieje jeszcze bardzo dużo tajemnic, jakie Bóg chce objawić człowiekowi... Rodzi się pragnienie, aby każdy mógł żyć Dobrą Nowiną, która może nadać sens także twojemu życiu.
Książka ta jest należy do 10-cio częściowej serii materiałów do Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.
Do końca 2013 roku wydrukowano 460 000 egzemplarzy książek o. Józefa Kozłowskiego, w tym 86 500 egzemplarzy książki Z grzechu do wolności!

Cena w księgarniach internetowych: 14 PLN -  zakup 

 

Jezus Chrystus, uzdrowiciel mojej osoby

Egoizm, pycha, zazdrość… – to choroby, które nie tylko utrudniają życie, ale wręcz prowadzą do śmierci. Czy życie w ciągłym napięciu, lęku, cierpieniu, braku przebaczenia nie jest bezbarwne i smutne – jak śmierć? Istnieje lekarz zdolny uwolnić nas od tego nieszczęścia – jest nim Jezus Chrystus. Naśladowanie Jego stylu życia – to lekarstwo. Zdrowiem – jest szczęście.
Książka dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o sobie. Zachęca do zastanowienia się, co może być w nas przeszkodą do osiągnięcia całkowitego zdrowia zarówna fizycznego, psychicznego, jak i duchowego. Autor nie tylko diagnozuje nasze choroby, ale również podaje sposób poradzenia sobie z nimi. Proponuje modlitwy, które pomagają nazwać to, z czym jest nam w życiu najtrudniej, by następnie prosić o uzdrowienie. Przekonuje także, że każda zmiana wymaga naszego zaangażowania i ciężkiej pracy nad sobą. Jezus bowiem nie korzysta z czarodziejskiej różdżki, ale daje nam czas i cierpliwie czeka, nim podejmiemy współpracę z Nim. Książka może być przydatna w owocnym przeżyciu Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym, pomagając otworzyć się na nowość, którą przynosi Duch Boży.

Cena w księgarniach internetowych: 14 PLN -  zakup

 

 

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"