"MATTEO" - projekcja filmu z debatą

Drukuj

„Kładę przed Tobą życie albo śmierć – wybieraj!”
- specjalny pokaz filmu „Matteo” oraz spotkanie z gośćmi w Kinie Praha!

Kino Praha zaprasza 6 grudnia o godz. 17.00 na specjalny pokaz filmu „Matteo” oraz spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem, prof. Marią Ryś oraz reżyserem filmu Michałem Kondratem.

Zapraszamy do Kina Praha na specjalny pokaz filmu „Matteo”, który odbędzie się 6 grudnia o godz.17.00. W ramach spotkania zostanie poruszona tematyka wartości chrześcijańskich, a w szczególności szacunku do życia. Obecnie często dyskutuje się nad zasadami moralnymi. Jakie to są zasady? Jak je rozumieć i realizować w życiu codziennym? Na te oraz inne pytania odpowie prof. Bogdan Chazan, prof. Maria Ryś oraz gość specjalny - reżyser filmu „Matteo” Michał Kondrat. 

prof. Bogdan Chazan – polski lekarz, profesor ginekologii i położnictwa. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Promotor zmian w polskim położnictwie ukierunkowanym na potrzeby rodzin i działacz na rzecz prozdrowotnej Edukacji społeczeństwa. Będąc dyrektorem szpitala, został oskarżony o złamanie kodeksu pracy oraz zignorowanie prawomocnego wyroku sąd. Odmówił także dokonania aborcji nieodwracalnie uszkodzonego płodu, powołując się na klauzulę sumienia.

prof. Maria Ryś – prof. Nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, kierownik Katedry Psychologii Rodziny. 

Michał Kondrat – reżyser filmów „Mateo” i „Jak pokonać szatana”, ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Zarządzania i Marketingu, absolwent studiów podyplomowych „Zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwie” w Wojskowej Akademii Technicznej, a także podyplomowych studiów „Kierownictwa Duchowego” na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Film „Matteo” opowiada historię Matteo Da Agnone człowieka niezwykłego, zakonnika, sławnego egzorcysty i zabójcy jednocześnie. Powszechnie znanego ze swej siły i pokory w zwycięskiej walce z demonami. Żył w XVII stuleciu i niemal całe życie poświęcił uwalnianiu ludzi z mocy szatana. Choć nie żyje od czterech wieków, nadal ma władzę nad złymi duchami. Opętani przez nie udają się do jego grobu i tam zostają wyzwoleni. W filmie zobaczymy m.in. scenę, w której o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów prosząc o pomoc Matteo w okiełznaniu demona, słyszy rozpaczliwy krzyk złego ducha: Nie! Tylko nie on! Oprócz wspomnianego już o. Cipriano de Meo w filmie występują ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, specjalizująca się w badaniu historii. Wszyscy usiłują wyjaśnić, kim naprawdę był Matteo Da Agnoe, jak przebiegało jego życie, co można znaleźć w dokumentach miasta Agnone i co o tym wszystkim sądzi Stolica Apostolska. Film Michała Kondrata zawiera naprawdę sceny oddziaływania mocy zmarłego czterysta lat temu egzorcysty. To dokument, który porusza do głębi i udanie pokazuje coś, co trudno objąć umysłem, coś, w co można tylko uwierzyć…

Spotkanie jest współorganizowane przez Fundację Wzrastaj Edukacja Kultura i Sport.

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Matteo” oraz spotkanie z gośćmi w Kinie Praha!

Specjalny pokaz filmu „Matteo” + spotkanie z gośćmi
6 grudnia, godz.17.00
Cena biletu - 20 zł 

 

źródło: www.kinopraha.pl / "Do Rzeczy"

 

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"