Do kin wchodzi film „Karolina”

Drukuj

 Od 21 listopada br. w kinach można oglądać film „Karolina”, oparty na historii życia Karoliny Kózkówny. W 1987 roku Kózkówna została ogłoszona przez Jana Pawła II błogosławioną. Jest patronką młodzieży.

Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki Kaśka i Magda, kończą liceum filmowe. Pomiędzy zabawą a korzystaniem z życia muszą jeszcze znaleźć czas na przygotowanie się do czekającego je egzaminu końcowego. Mają za zadanie przygotować etiudę filmową. Gdy nauczyciel podsuwa im temat, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia jakiejś wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić! Chcąc nie chcąc, wyruszają w drogę do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna”.

Powstanie filmu poprzedziła akcja internetowa, dzięki której wiele osób zaangażowało się finansowo w jego powstanie, wiele też zadeklarowało wsparcie promocyjne w swoim środowisku, gdy obraz trafi na ekrany.

Film Karolina zyskał rekomendację biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, kustosza sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie ks. Zbigniewa Szostaka oraz dyrektora Wydziału Katechetycznego diecezji tarnowskiej ks. dr. Bogusława Połecia.

 

Zwiastum filmu filmu

Oficjalna strona filmu

 

źródło: niezależna.pl 

 

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"