Radiowe rekolekcje wielkopostne „Jezus w Wielkim Mieście” – POSŁUCHAJ

Drukuj

Radiowe rekolekcje wielkopostne
„Jezus w Wielkim Mieście”

Ideą rekolekcji jest takie przeżycie czasu Wielkiego Postu, by doprowadzić do głębokiego odnowienia w sobie przyrzeczeń chrzcielnych i odkrycia wartości sakramentu chrztu w swoim życiu. Sakrament chrztu określany jest jako sakrament nieodkryty, większość z nas nie przygotowywała się do jego przyjęcia.
W związku z tym w każdym tygodniu autorzy będą podejmować poszczególne aspekty chrztu: w pierwszym – wolność od grzechu; w drugim – dziecięctwo Boże; w trzecim – włączenie w Kościół; w czwartym – nowe stworzenie i 8 błogosławieństw; w piątym – wezwanie do świadectwa swojej wiary.
Zaplanowane są 42 konferencje na każdy dzień Wielkiego Postu trwające ok. 5 minut. Każda konferencja zawiera postanowienie do pracy na poszczególny dzień Wielkiego Postu.Konferencje głoszą ks. Robert Wielądek oraz ks. Łukasz Żak. Pomysł rekolekcji wynika z odczytania potrzeby nowej ewangelizacji i przygotowania duchowego do 1050 rocznicy chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży.Radiowe rekolekcje wielkopostne „Jezus w Wielkim Mieście” są nadawane na antenie Radia Warszawa codziennie o godz. 14:15 oraz o 22:35 (powtórzenie, bez sobót i niedziel) oraz publikowane na stronie www.radiowarszawa.com.pl.

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"