"Tajemnice objawione prostaczkom" - REO 2014 zakończone!

Drukuj

IMG 9055

 „Czy po 10 tygodniach rekolekcji czujecie się bardziej szczęśliwi i radośni? Bardziej kochani przez Boga? Czy możecie powiedzieć, że jesteście rozradowani w Duchu Świętym?” – pytał podczas homilii ks. proboszcz Rafał Kamiński uczestników Mszy św. na zakończenie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy, prowadzonych przez parafialną wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Michael”.

 Odpowiedzią zebranych było gromkie: tak. „To chwała Panu. Dziś na zakończenie REO Bóg wam podarowuje jako prezent teksty dzisiejszej liturgii słowa: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom (Łk 10, 21-24), które są pochwałą prostoty, pokory, wręcz, można powiedzieć, bezradności, jaka w nas się ujawnia” – mówił ks. Rafał. Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli do auli domu zakonnego, gdzie miała miejsce okolicznościowa Agapa, wieńcząca rekolekcyjny trud.

Rozpoczęte 30 września br. seminarium Odnowy w Duchu Świętym ukończyło ponad 60 osób, którzy w sobotę 29 listopada w uroczystym nabożeństwie najpierw przyjęli Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela, a następnie uczestniczyli w modlitwie o odrodzenie w Duchu Świętym (chrzest w Duchu Świętym).

W pierwszych spotkaniach uczestniczyło blisko stu rekolektantów, którzy w jedenastu grupach dzielenia pod kierunkiem animatorów odkrywali drogi działania Słowa Bożego. 

Istotnym elementem REO było również uczestnictwo w tematycznych katechezach i codzienne rozważanie Słowa Boże oraz udział w modlitwie o uzdrowienie wewnętrzne i sakramencie pokuty i pojednania.

oryginalny tekst: ks. Krzysztof Pelc CSMA

Homilia Proboszcza Rafała Kamińskiego CSMA wygłoszona podczas Mszy Świętej kończącej REO 2014 - 02.12.2014  [6,7MB]

 

 

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"