Jubileusz 25 lat Wspólnoty Michael na Bemowie

Szesnastego lutego A.D 2019 bemowska wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Michael” obchodziła 25. lecie swojego powstania. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą o 16:00 w Kaplicy Aniołów. Głównym celebransem był ks. Andrzej Grefkowicz – Koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Warszawskiej. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Surma CSMA – jeden z pierwszych Opiekunów wspólnoty (lata: 1996 – 1998 oraz 2001 – 2003). Towarzyszył nam również nasz aktualny Opiekun. – ks. Wojciech Szymański CSMA. 

 

Po Mszy Świętej zatrzymaliśmy się chwilę w Adoracji Najświętszego Sakramentu, by podziękować za 25 lat istnienia, poprosić o potrzebne łaski i dary na dalsze trwanie, zawierzyć siebie i naszych wspólnotowych bliskich Miłości Jezusa, westchnąć za duszami tych, którzy już przecierają nam ścieżkę do Domu Pana.

Na wspólne świętowanie „Michaela” przybyli, oprócz aktualnych i byłych członków grupy, również przedstawiciele innych wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Warszawskiej, nasi bliscy oraz zaprzyjaźnieni parafianie. Byli obecni również bracia i siostry współuczestniczący w tworzeniu naszej wspólnoty.

Po uczcie dla duszy przyszedł czas na ucztę dla ciała, czyli Agapa W sali widowiskowo-teatralnej im. bpa Jana Chrapka na świętujących czekały już stoły zastawione sałatkami, kanapkami, ciastami i owocami. Zdjęcia z życia Wspólnoty, rozwieszone wokół sali budziły i radość, i śmiech, i nutkę nostalgii oraz westchnienie tęsknoty za tymi, których Pan powołał już do siebie. Ale to nie był czas smutku, tylko radosnego świętowania i cieszenie się nawzajem swoją obecnością.

Uroczystość uświetniła swoim występem przyjaciółka naszej wspólnoty, poetka i kompozytorka Iwonna Buczkowska, która przy akompaniamencie znanego pianisty Janusza Klainwächtera wykonała kilka swoich piosenek i monologów.

A po tak wspaniałym koncercie przyszedł czas na TORT  i pląsy – by wytańczyć go, na chwałę Pana.

Aż szkoda, że następne takie świętowanie, dopiero za 5 lat.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej wspólnoty wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swój kontakt z Panem Bogiem. Nasze spotkanie odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00 w Sali na Syjonie.

 

           logomkdd 

Copyright© 2014 Odnowa w Duchu Świętym Warszawa "Michael"